Юридичні консультації

Захист прав, спори

Аудит земельної ділянки

Землевпорядкування...

Послуги для агробізнесу

Купівля-продаж землі

Процедури купівлі та продажу, укладання договору оренди земельної ділянки регулюються великою кількістю нормативних документів. Досить часто після укладання угоди несподівано виникають обставини, які не дозволяють використовувати землю так, як це було заплановано покупцем.

 

Ось невеликий список "несподіванок", які можуть статися з особою, бажаючою придбати земельну ділянку:

 

• Підробка акту власності на землю.

 

• Немає документів, які повинні супроводжувати акт на право власності або договір оренди: проекту відведення землі, або технічної документація, позитивних висновків державних органів про надання земельної ділянки, акта виносу меж земельної ділянки в натуру.

 

• Плани покупця не відповідають цільовому призначенню земельної ділянки. Здавалося б, це не повинно бути проблемою - існує спеціальна процедура для зміни цільового призначення землі. Але це не так просто. Є категорії земельних ділянок, які можуть бути змінені тільки з погодження Верховної Ради України. Крім того, процедура зміни деяких категорій земельних ділянок може бути надзвичайно складною.

 

• Ймовірність того, що земля, яку ви недавно купили повинна бути вилучена для суспільних потреб, згідно з будівельним планом. У цьому випадку ви напевно отримаєте компенсацію, відповідно до грошової сумою, яку ви вклали в земельну ділянку, але ця компенсація навряд чи буде дорівнює ринковій вартості земельної ділянки.

 

• Правова доступність до земельного сервітуту. Правом сервітуту законно є право на використання кимось земельної ділянки. Іншими словами ваша земельна ділянка може використовуватись кимось іншим. Наприклад, газопровід може бути прокладений через ваш земельну ділянку для суспільних потреб. Або інший приклад, (відповідно до положень сервітуту) для випасу громадської худоби. Для того щоб довести, що цей договір є незаконним, вам доведеться звернутися до суду.

 

• При винесенні меж ділянки в натуру, межі були встановлені неправильно і ви використовуєте частину чужої території. У такому випадку, ви здійснили самовільне захоплення, що тягне за собою відповідальність аж до кримінальної.

 

• Продавець приховав інформацію про наявність інженерних мереж на вашій території. У цьому випадку будівництво на такій ділянці може бути обмежено або навіть заборонено.

 

Це був тільки початок списку можливих ускладнень, пов'язаних з придбанням земельної ділянки. Для того щоб уникнути важких ситуацій, ми рекомендуємо Вам провести Аудит земельної ділянки, яку ви плануєте придбати. Використовуючи послуги Земельної спілки України, ви уникнете від можливих проблем.

 

Аудит земельної ділянки включає в себе наступні процедури:

 

* Перевірка цільового призначення земельної ділянки;
* Перевірка форми документів;
* Перевірка історії походження ділянки;
* Перевірка земельної ділянки на наявність "Виникнення проблем"
* Перевірка юридичних та інші обмежень;
* Оцінка ризиків.